Metodologický kurz v Dublinu

Učení se je celoživotní proces a týká se samozřejmě i učitelů. Během let jsem díky programům Comenius a Erasmus+ měla několikrát příležitost zúčastnit se metodologických kurzů v Británii či Irsku. Na metodologickém kurzu jsem byla v roce 2016 v Dublinu.


Příspěvek v aktualitách na webových stránkách školy z října 2016

Cestování bylo a je považováno za způsob, jak se vzdělávat - o co více to platí, je-li spojeno s jazykovým kurzem v zemi, kde se daným jazykem mluví. Já jsem takovou příležitost měla na začátku října 2016, neboť jsem se ve dnech 3/10 - 14/10 zúčastnila metodologického kurzu v Dublinu, který byl součástí projektu "Paprsek - vzděláváním učitelů ke kvalitní škole" programu Erasmus Plus. I když byl tento kurz zaměřen především na metodologii výuky anglického jazyka, obsah některých hodin, komunikace s dalšími evropskými učiteli v naší studijní skupině a samotný pobyt v irské rodině mi poskytly množství příležitostí "oprášit si svou angličtinu." 

Kromě výuky pro nás byl připraven i pestrý odpolední program zaměřený na poznání historie i současnosti Irska, jeho tradic i nových trendů, památek i krásných míst v přírodě - navštívili jsme věznici Kilmainham Goal, kde byli popraveni vůdcové Velikonočního povstání z roku 1916, prohlédli jsme si plachetnici Jennie Johnston, na které se plavili irští emigranti utíkající před velkým irským hladomorem, pokusili se naučit hrát na bodhrán a tančit irské tance a prohlédli jsme si restaurovaný georgiánský dům. Mnohá zajímavá místa v Dublinu jsme také navštívili sami: univerzitu Trinity College, katedrály St. Patrick´s a Christ Church, Národní galerii, Národní knihovnu, Národní muzem přírodních věd, Budovy parlamentu a Budovy vlády. Nemohli jsme vynechat ani dublinská specifika jako pivovar Guinness či Muzeum irské whisky. Po nabitém odpoledni nás však zpravidla ještě čekal domácí úkol, nejčastěji ve formě napsaní vlastních limericků ( hravý poetický útvar o pěti verších
s rýmovou strukturou a-a-b-b-a = citace z wikipedie) buď na zadané či volné téma.

Ačkoliv je Irsko známo mimo jiné svým většinou deštivým počasím, začátek října tohoto roku byl k nám milosrdný a převažovalo slunečno či oblačno k potěšení turistů i fotografů, jak můžete sami posoudit ze snímků publikovaných na www.dub1in.webnode.cz. Závěrem bych chtěla poděkovat, že jsem se tohoto kurzu mohla zúčastnit a zároveň navštívit hlavní město Irska Dublin - těším se, že poznatky z kurzu i informace o reáliích obohatí a zpestří výuku angličtiny na naší škole.

Závěrečnou zprávu si můžete přečíst ZDE



Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky